O Úschovně


O provozovateli

Od 1.7.2010 se stává provozovatelem služby Uschovna.cz. Capsa-Premier.cz, s.r.o., která vznikla jako sdružení serveru Capsa.cz a společností PREMIER System, a.s. a Witto, s.r.o. Capsa.cz je online systém pro sdílení souborů, kalendáře a kontaktů mezi více uživateli přes jednoduché webové rozhraní. Největší předností Capsy je kvalitní správa souborů, včetně jejich editace, verzování a upozorňování na změny. Capsa je ideálním řešením pro malé a střední firmy, využívají ji však také neziskové organizace, školy či jednotlivci. Více na www.capsa.cz.

Společnost PREMIER system, a.s. se zabývá výrobou a prodejem softwaru PREMIER system, což je komplexní ekonomický software (ERP systém) pro řízení středních a malých firem. Nabídka modulů PREMIER system pokrývá všechny firemní agendy (ekonomické, obchodu a služeb, personální, výrobní, technické) a ve spojení s nástavbovými moduly a specializovanými řešeními vytváří kompaktní celek vhodný pro téměř jakýkoliv obor a typ firmy. Více na www.premier.cz.

WITTO, s.r.o. je účetní společnost působící na Slovensku. Více na www.witto.sk.

» kontakty


Technické informace

Na čem úschovna běží

V tuto chvíli jsou Vaše data uložena na serveru o kapacitě 10TB v diskovém poli RAID5 zajištěném identickým záložním serverem. Díky tomu může Úschovna.cz být k dispozici neustále i v případě technické závady a Vaše data jsou tak dvojnásobně zajištěna proti ztrátě.

Úschovna.cz je Vám k dispozici po lince o rychlosti 1Gb/s poskytovaném společností Master s.r.o. - www.master.cz, která nám zajišťuje serverhousing. Díky umístění v této serverovně jsou naše servery chráněny před změnami teploty, výpadky napájení a proti fyzickém poškození či zcizení.

Profesionální datacentrum


serverovna

Naše technologie jsou v datových centrech společnosti Master Internet. Datacentrum, kde máme umístěny servery, je vybaveno speciálním kompresorovým chlazením. Jednotky jsou napojeny na několik nezávislých chladicích okruhů. Celá serverovna je zabezpečena certifikovaným protipožárním systémem plynového hašení FM-200, který je neškodný člověku a šetrný k životnímu prostředí. Veškeré prostory datacenter jsou monitorovány kamerovým systémem včetně videozáznamu. Mezi další bezpečnostní prvky patří nonstop fyzická ostraha budovy, kódové dveře a nepřetržitý monitoring veškerého hardwaru a služeb.

serverovna2

Zálohy elektrické energie

Transformátory v datacentrech Master DC jsou zálohovány několika zdroji elektrické energie pro případ výpadku elektrické sítě. Plná záloha je zajištěna přes paralelní nebo sériové zapojení několika UPS jednotek se samostatnými bateriovými moduly. Další záloha energie je realizována dieselovými motorgenerátory. Zaručená doba zálohy bez tankování je vždy minimálně 24 hodin. V případě zapojení více diesel agregátů je použit automatický zátěžový přenosový switch pro synchronizaci jejich provozu.

Datová síť Master Internet

Master Internet provozuje vlastní autonomní systém, který umožňuje zálohovat a rozkládat připojení k Internetu. Technické zázemí pro vysokokapacitní IP konektivitu zajišťují robustní CISCO technologie, na kterých je vybudována páteř sítě. Tranzitní konektivita je zprostředkována sítěmi Tiscali a Cogent. Konektivita v datacentrech Master Internet je zajištěna vždy dvěma nezávislými přívody optických vláken. Ke všem službám jsou poskytovány neagregované vyhrazené linky na portech 100 Mbps, 1 Gbps až 10 Gbps. Společnost Master Internet je přímým členem prestižních organizací jako je RIPE nebo NIX a provozovatelem brněnského peeringo vého uzlu CBIX.

Více na www.master.cz.

 
© 2012 Capsa-Premier.cz, s.r.o. | Najděte nás na Google+
Servery jsou umístěny u Master Internet - Server Hosting, Server housing.
Předpověď počasí dodává Meteoskop.cz.